• Welcome to SC4 Devotion Forum Archives.
Main Menu

Pannocja

Started by Neofita, April 17, 2009, 06:57:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Neofita

Czas założyc wątek i tutaj :D
W takim razie zaczne od małego miasteczka.
Niestety nie mogłem zastosowac ulic z SAMa co mnie troche denerwuje poniewaz znikały mi textury pod jednotorówką
















































Feroxx

Jakie tutaj tłumy  $%Grinno$%

_maciex_

#2
Ferox, uważaj bo cie zbanują za nieużywanie jedynego słusznego języka ;)

BTW very nice city, i love that small w2w houses. Waiting for more  :thumbsup:

Nie zauważyłem, że to cafe poland :P

To powiem tyle:
Bardzo podoba mi się natura, fajnie wyglądają te ruinki no i poza tym fantastyczny klimat :)

Neofita

Pozwole sobie zrobić tutaj mega update z Pannocji :)

Licze ze wielkosc updatu spowoduje komentarze no chyba ze się mylę :)

















































































































































Ennedi

#4
Widzę Marcin, że chciałbyś mieć więcej komentarzy, a tak jak pisałeś wcześniej - wolisz rozmawiac po polsku  :). Już się wpisałem do Twojego MD i mam zamiar to robić częściej, ale tu mogę napisać więcej, bo ja tez nie posługuję się angielskim tak swobodnie  $%Grinno$%

Przy pierwszych stronach Pannocji miałem trochę watpliwości, co z tego będzie. Obrazków było bardzo dużo - niektóre naprawdę dobre, ale było mi trudno uchwycić jakąś myśl przewodnią. A to znacznie ułatwia oglądanie. To nie znaczy, że trzeba mieć jakąś rozbudowana historię, ale dobrze jest czasem opowiedzieć, co się chce zbudować, co się udało a co nie, albo co się chce pokazać przez te obrazki. Doskonale rozumiem, że jest to trudno zrobić w obcym języku, ale można też opowiadać historię samymi obrazami.
Twoje ostatnie update są bardziej monotematyczne (port lotniczy, przystań, male miasteczko) i mnie osobiście lepiej się je ogląda. Myślę też, że Pannocja stanie się coraz bardziej popularna i będziesz miał coraz więcej komentarzy  :thumbsup: Moim zdaniem masz coraz większe szanse na nagrodę OSITM w bliskiej przyszłości  ;)

Przykładem chaotycznego, ale fajnego MD jest dziennik TheTeaCata (Tales at the Tea Time). On właśnie pokazuje wszystko na zasadzie "Popatrzcie co zbudowałem, a tu zauważyłem cos ciekawego, a tu sa po prostu obrazki które lubię" - ale TTC zwykle przy tym dużo gada, opowiada smieszne historie itp. Takie coś czyta się inaczej. Ja z kolei, kiedy zaczynałem mój MD, miałem bardzo kiepskie zdanie o moim angielskim, tak więc przyjąłem inną metodę: w każdym update starałem się mieć jakiś centralny temat (zapora, jak buduję drogę, zamek, przystań..) i pokazywałem tę sprawę z różnych stron. Podobnie robił Mariusz (Danthe) w swoim poprzednim MD, który bardzo się ludziom podobał. Tobie też proponuję coś podobnego.
Nie lubię, kiedy ktoś dużo pisze a pokazuje jeden lub dwa obrazki. Ale za dużo też nie jest dobrze. Myślę, że optymalna ilość zdjęć w jednym update to od 15 do 30, więcej może zmęczyć czytelnika. Dobrze jest zacząć od czegoś co przyciągnie uwagę (widok ogólny lub jakiś szczególnie ciekawy widok z bilska), potem prezentacja (z róznych stron, w róznych zoomach, ale tak żeby każdy kolejny obrazek coś dodawał do tematu albo otwierał nowy temat, żeby czytelnik nie miał wrażenia że ogląda cały czas to samo), a potem jakieś fajne zakończenie - na przykład widok ogólny albo coś przerobionego w Photoshopie (jesli ktoś się lubi tak bawić), albo jedno zdjęcie jako zapowiedź następnego update.

Napisałem Ci po angielsku, że mogłbyś się zastanowić nad robieniem większych obrazków. Niektóre rzeczy które robisz są po prostu super, ale są słabo widoczne. Większość ludzi ma już dość dobre monitory i dość szybkie komputery, żeby oglądać obrazy o rozmiarze 1024x768 - tylko zeby mieć dobrą jakość, musisz mieć tak samo ustawioną rozdzielczość w grze. Ja robię zdjęcia korzystając z Irfan View i zapisuję je jako PNG, potem trochę obrabiam jeśli chcę w Photoshopie i zapisuję jako JPG z jakością równą 8 w skali od 1 do 12. Przeciętny mój obrazek ma pomiędzy 200 a 300 KB, czasem jest odrobinę większy, nocne są mniejsze.

Nie wiem, czy warto robić całe MD drugi raz w Cafe Poland, to Ci zabierze dużo czasu. Ale jeśli chcesz nam cos pokazać bliżej lub oczekujesz komentarzy, mozesz pokazać kilka zdjęć i dać linka do odpowiedniego update. Możesz też tutaj pokazać kilka zdjęć których nie ma w update, na przykład jak coś budowałeś. Na pewno chętnie skomentujemy.
Jest teraz kilka polskich MD w SC4 Devotion, może byłoby dobrze założyc w Cafe Poland osobny wątek do komentowania tych MD po polsku i wymiany doświadczeń? Podobnie polscy czytelnicy mogliby w nim zamieszczać pytania do autorów po polsku. Co o tym myslicie?

Adam

Edit: Właśnie przeczytałem Twoją odpowiedź w Pannocji, piszesz że masz rozdzielczość 1280x1024. Jeżeli Twoja gra (nie ekran - on moze miec więcej) będzie ustawiona na rozdzielczość 1024x768, to po zrobieniu zdjęcia nie będziesz musiał zmieniać jego rozmiaru, a ta operacja zawsze pogarsza jakość. Ja długo miałem ustawiona grę na 1600x1200, a ostatnio zmieniłem na taki rozmiar jak rozmiar obrazka do publikacji i jakość jest bardzo dobra.
New Horizons Productions
Berethor - beskhu3epnm - blade2k5 - dmscopio - dedgren - Emilin - Ennedi
jplumbley - moganite - M4346 - nichter85 - papab2000 - Shadow Assassin - Tarkus - wouanagaine

Gwail

Ja lubię sobie zajrzeć do Pannocji co tam Marcin nowego wymyśliłeś :). Jesteś dość wszechstronny, widać też, że jak na razie próbujesz wszystkiego po trochu. Choć podoba mi się, wolę jednak mocniej urbanistyczne klimaty. Mój pierwszy kontakt z Twoimi skrinami to getto - miałeś tam zastosowane bardzo fajne "klimatyczne wypełniacze" - podziel się ;)!

A na dużo komentarzy przyjdzie pora. Musisz sobie wyrobić markę, nie od razu Rzym zbudowano ;)!

I taka moja uwaga techniczna:
Quote from: Ennedi on May 20, 2009, 02:38:19 PM
Edit: Właśnie przeczytałem Twoją odpowiedź w Pannocji, piszesz że masz rozdzielczość 1280x1024. Jeżeli Twoja gra (nie ekran - on moze miec więcej) będzie ustawiona na rozdzielczość 1024x768, to po zrobieniu zdjęcia nie będziesz musiał zmieniać jego rozmiaru, a ta operacja zawsze pogarsza jakość. Ja długo miałem ustawiona grę na 1600x1200, a ostatnio zmieniłem na taki rozmiar jak rozmiar obrazka do publikacji i jakość jest bardzo dobra.
A co stoi na przeszkodzie, żeby:
a. obciąć obrazek w Photoshopie do zadanych rozmiarów lub
b. użyć spacji podczas robienia zdjęcia w grze i wybrać odpowiednią wielkość :)?

Przynajmniej nie ma tego psującego efekt przycisku od zminimalizowanego panelu gry :).

Pozdrawiam,

Krzysiek
My misc works thread:
GWL workshop